Dini güzel sözler - Dini, güzel, veciz,dini en güzel sözler,güzel sözler dini sözler,dini sözler güzel,islami dini sözler,dini güzel sözler resimli,en güzel dini resimli sözler,resimli dini güzel sözler,özlü sözler dini,özlü dini sözler,dini sözler paylaþ,dini anlamlý güzel sözler,dini güzel sözler anlamlý sözler,anlamlý dini güzel sözler      Diğer Sitelerimiz

25000 Veciz Söz

 Adaleti ile cihana nam salan hükümdar Nûşirevan, atını ok gibi sürdüğü bir gün, yolda yay gibi beli bükülmüş bir ihtiyar gördü. İhtiyar, birkaç meyve fidanı dikiyordu.

Nûşirevan dedi ki:

-Ey ihtiyar! Saçın, sakalın süt gibi ağarmış. Şurada birkaç günlük ömrün var. Neden ağaç dikiyorsun? Meyvesini göremeyeceksin ki!

İhtiyar adam Nuşirevan’a;

-Vaktiyle birileri bizim için fidan diktiler ki biz de bugüne kadar meyve yedik. Aynı şekilde bizim de başkaları için fidan dikmemiz lazım, dedi.

 İhtiyarın sözü hükümdarın hoşuna gitti, ona bir avuç altın verdi. Bunun üzerine ihtiyar;

-Saygıdeğer hükümdarım, ağacım daha şimdiden meyvesini verdi. Yetmiş yıldan fazla ömrüm olsaydı bile bundan daha iyi bir mahsul elde edemezdim. Oysa bugün ektiğim fidan meyvesini şimdiden verdi, dedi.

Hükümdar ihtiyarın sözünden daha çok memnun oldu. Etraftaki araziyi ve suyu ona bağışladı.Nûşirevan, meyve fidanı, Neden ağaç dikiyorsun, ihtiyarın sözü, hükümdar, birkaç günlük ömür,
Hızlı Sayfa Navigasyonudn : 46637          bugn: 23200          toplam : 56920663


Etiketler