25000VecizSz
Sizde en gzel szleri paylaabilmek iin tklayn
1-100
/
1-250

1. Bu web sitesinin yapılış amacı nedir?

2. Bu eser hangi yönüyle benzersizdir?

3. Bu esere manen nasıl destek verebiliriz?

4. Bu eserde neden birçok sözün altında, o söz sahibinin ismi yazılmamıştır?

5. Bu çalışmanın sonunda yapılacak olanlar nelerdir?
1. Bu web sitesinin yapılış amacı nedir?

Allah-ü Teâlâ’nın rızasını kazanmak, Allah-ü Teâlâ’nın dinine hizmet etmek ve insanların dünyada hidayete, ahirette ise ebedi saadete kavuşmalarına vesile olmaktır.


2. Bu eser hangi yönüyle benzersizdir?

Yeryüzünde en şifalı gıdaların başında bal yer almaktadır. Balın muhteviyatına bakıldığında arıların bal yapabilmek için değişik türlerdeki milyonlarca çiçek ve bitkiyi ziyaret ettiği ve bu bitki ve çiçeklerin özünden istifade ettiği görülmektedir. Bizlerde bu eseri Allah’ın izniyle meydana getirirken tek bir kaynağa bağlı kalmadan ayetlerden, hadislerden, mübarek peygamberlerin ve Allah dostlarının hikmetli sözlerinden ve ibretlik menkıbelerinden, insanlık alemi tarafından kabul görmüş, beğeni kazanmış yazar, bilim adamı gibi saygın kişiliklerin veciz sözlerinden ve bilimsel araştırma sonuçlarından istifade etmeyi amaç edindik. Bu çalışma yıllar süren özenli ve çok kapsamlı bir uğraşının sonucudur. Allah-ü Teala bu halis niyet ve amaç uğrunda gayret gösteren herkesi muvaffak eylesin.


3. Bu esere manen nasıl destek verebiliriz?

Bu çalışma için hiç kimseden hiçbir şekilde maddi yardım kabul edilmemektedir. İleride yardım etme niyetinde ve düşüncesinde olacak din kardeşlerimize şimdiden teşekkür eder, Allah’ın onlardan razı olmasını dileriz.

Ancak manen yardım etmek isteyen Müslüman kardeşlerimiz kendi okudukları kitaplarda beğendikleri söz ve menkıbeleri, e-mail yoluyla ve anasayfada bulunan "Sizde en güzel sözleri paylaşmak için tıklayın" butonun basarak bize gönderebilirsiniz.

Ayrıca, bu eseri çevrenizdekilere duyurup tanıtımına katkıda bulunursanız esere çok büyük hizmet etmiş ve manen ortak olmuş olursunuz. 


4. Bu eserde neden birçok sözün altında, o söz sahibinin ismi yazılmamıştır?

Bizim bu çalışmada ki amacımız hikmetli, veciz sözleri insanlara tanıtmak ve istifadelerine sunmaktır. Asıl olan sözün güzelliğidir. O sözü kimin söylediğinin pek bir önemi yoktur. Hz. Ali (r.a) buyurdu ki: “Söz güzel ise alınız, kimin söylediğine bakmayınız.” 

Okuyucularımızdan ve söz sahiplerinden bu düşüncemize saygı göstermelerini önemle rica ederiz.

Önemli not: Bu eserde sözleri yayınlanan ama adı sözün altında yazılmayan şahıslar istekleri (müracaatları) halinde sözleri koşulsuz olarak eserden çıkarılacaktır.

 


5. Bu çalışmanın sonunda yapılacak olanlar nelerdir?

Bu çalışma görüntülü ve sesli bir cd seti halinde insanlığın hidayete ermesi dinin en güzel bir şekilde yaşanabilmesi amacıyla herkese ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Hiç kimsenin bu çalışmadan dünyevi bir menfaat elde etmesine asla müsaade edilmeyecektir.